Slovo trenéra_únor_inspirace

Zdravím žáky Sportovních tříd,
jak všichni víte z médií, tak společné nebo skupinové sportování je v nedohlednu a musíme počkat nejen
na lepší počasí, tak i na uvolnění vládních restrikcí. Zatím nezbývá, než využít individuálního tréninku v přírodních
podmínkách ,,,, aktivní procházky, volný běh dle možností, běžky. Doma posilování, kruhové tréninky.
Nejen, že nebude halová sezóna ,,,, je v ohrožení i jarní část sezony hlavní. Jak budou mít soutěže žactvo nevím.
Určitě nebude Žákovská liga, Pohár rozhlasu a LODM 2021 v Olomouci je přeložena na rok 2022!!
Soutěže družstev žactva budou zřejmě na oddílové úrovni. To se vše ještě uvidí a nelze to předvídat.
Kdo má možnost zpevněné cesty bez provozu aut, tak ABC s meziklusem a rovinkování od 60 do 120 m.
Aktivace kotníčků, je taky velice důležitá. Trénujte poskočný klus a aktivní poskok, jako odrazové cvičení.
Dle možností si vyběhnete nějaký kopec. Mírnější větší rychlostí, strmější na delší krok s aktivní prací paží.
Před tréninkem se důkladně protáhněte a zahřejte a po tréninku si udělejte čas na uvolňovací cvičení.
Co se týká posilování, tak využijte lanče, bosu, jednoručky, švihadla, židli, cvičence, kettbel a další pomůcky,
které máte k dispozici. Zkuste se doma trochu vybavit!! Bude to ještě dlouhé.
V polovině března 2021 mám předběžně v plánu tréninky po skupinách 6-ti lidí dle stávajícího rozvrhu tréninků.
V každé třídě 4 skupiny po 6-ti lidech a trenér. Rozdělíme se na stadionech (škola/Střelnice), Srnčím dole a Lesoparku.
Hlavním cílem bude kondice, rozběhání, zpevnění těla a opět Vás zapojit do systému zatěžování.
Po takto dlouhé době, to nebude věc jednoduchá. Věřím ale, že to společně dáme.
Mějte se zatím krásně a hýbejte se. Posílám videa 4 posilovacích cviků na doma.
Váš trenér.

08.09.2021 - Výsledky losování žáků 3. ročníku pro přijetí do školní družiny