Principy zpracování osobních údajů

Základní škola Jablonec nad Nisou, Pasířská 72, příspěvková organizace, jako správce i zpracovatel se při zpracování osobních údajů řídí GDPR adalšími právními předpisy upravujícími ochranu osobních údajů a stanovenými principy. Základní principy vycházející zGDPR jsou následující:

• zákonnost, korektnost a transparentnost zpracování,
  • účelové omezení (zpracovávání jen pro určité a legitimní účely),
  • minimalizace osobních údajů (dochází ke zpracování pouze vnezbytně nutném rozsahu ve vztahu kdanému účelu),
  • přesnost a aktuálnost (organizace dbá na to, aby nepřesné, chybné či neaktuální osobní údaje byly bezodkladně opraveny nebo vymazány),
  • omezené uložení (osobní údaje jsou vorganizaci uloženy po dobu ne delší, než je nezbytně nutné pro účely, pro které jsou zpracovávány a dále dle schváleného spisového plánu správce pouze proúčely archivnictví v rozsahu stanoveném příslušnými právními předpisy),
  • integrita a důvěrnost (osobní údaje jsou zpracovávány způsobem, který zajistí jejich náležité zabezpečení pomocí vhodných technických a organizačních opatření před neoprávněným čiprotiprávním zpracováním a před náhodnou ztrátou, zničením nebo poškozením).

14.10.2019 - Informace pro rodiče 2.stupně
14.10.2019 - The Bear Theatre