KLUB PRO ŠIKOVNÉ PRVŇÁČKY

V rámci naší péče o nadané žáky přicházíme s další úžasnou aktivitou - je jí nabídka klubu pro šikovné prvňáčky. Vedení klubu a jeho organizace je v gesci paní učitelky Veroniky Jabůrkové. Hravou formou bude rozvíjet schopnosti a dovednosti Vašich dětí. Pozornost bude věnována zejména rozvoji logického myšlení, čtenářských dovedností, schopnosti spolupráce a komunikace.

Dětem budou dány k dispozici deskové hry (logické, postřehové, rozvíjející týmového ducha).

• Brainbox
  • Dixit
  • Time´s up
  • Duch!
  • Junk art
  • Anti-Virus
  • Tantix
  • Cortex
  • Ubongo

a další…

Nebudou chybět ani logické hádanky a rébusy, manipulace se sirkami, mincemi, stavebnicemi. Nakoukneme také do jednotlivých prostředí matematiky profesora Milana Hejného.

Děti budou seznámeny s aktuální dětskou literaturou, která jim bude předčítána. Představeny budou různé žánry (poezie, próza s dětským hrdinou, komiks). Využívány budou metody kritického myšlení (čtení s předvídáním, vyvozování závěrů, poslední slovo patří mně a další).

KDY?

Klub bude probíhat každý PÁTEK od 11:50 do 12:35, tedy pátou vyučovací hodinu.

Poté budou děti odvedeny na oběd a do družiny.

Kroužek je zcela zdarma a první setkání proběhne dne 7.12.2018!

13.12.2019 - Tonda Obal alias recyklohraní
12.12.2019 - Školní kolo olympiády z anglického jazyka