Něco pro šikovné děti

21
05/ 2014

Vážení rodiče a žáci,

nedávno byl do provozu uveden web s hádankami, pracovními listy a úlohami zaměřený na cílené rozvíjení a podporu intelektu dětí ve věku 2 – 12 let. Úlohy i s charakteristikou rozvíjených oblastí jsou na webu: www.fortiq.cz. Název webu nejen odkazuje na jména autorů většiny hádanek, ale jde i trochu o vytvoření pevnosti IQ – FORT IQ.

Další podobné úlohy, téměř bez omezení věku, vytváří Centrum nadání ve spolupráci s Terminus clubem a najdete je zde:

http://www.centrumnadani.cz/terminus-club/ulohy.html

Centrum nadání vzniklo v roce 2005 jako důsledek činnosti skupiny odborníků - pedagogů, psychologů a dalších odborných pracovníků, kteří se již delší dobu věnují péči o mimořádně nadané děti v naší republice.

Terminus club vznikl původně na platformě Mensy již kolem roku 1994 a v prvních letech se zabýval propagací a organizováním literární soutěže o Cenu barda Marigolda. Od roku 2003 lidé okolo clubu organizovali letní campy pro děti a mládež. Po vzniku Centra nadání v roce 2005 se činnost clubu začala  rozšiřovat a v průběhu roku 2011, kdy dozrály plány na Kroužky zábavné logiky, Deskových her a RPG her, již bylo nutné club osamostatnit i po organizační stránce. V polovině roku 2012 se povedlo club registrovat u MV a nyní již funguje jako samostatná organizace (byť mnoho aktivit stále spolupořádá s Centrem nadání).

M. Hoskovcová 

 

 

ze světa školy   |   Ze světa jazyků   |   Ze světa kultury   |   Ze světa vědy   |   Ze světa sportu   |  

 


www.atletikajbc.cz

ze světa školy

08.09.2021 - Výsledky losování žáků 3. ročníku pro přijetí do školní družiny
07.09.2021 - Příspěvky sportovní třídy a atletické přípravky
06.09.2021 - Losování žáků 3. ročníku pro přijetí do školní družiny
03.09.2021 - Výsledky testování
30.08.2021 - Návrat do školy, testování

 

Novinky

European Kids Athletics Games 2021
06.09.2021
Pomáháme Viktorce
11.05.2021

 

ZŠ Pasířská