Závody Lyžuj Lesy

02/ 2019

Druhého ročníku Lyžuj Lesy v běhu na lyžích, konaných 30. ledna 2019 na jabloneckém Kolečku, se zúčastnila ZŠ Pasířská v hojném počtu. Na trať 700 a 1 200 m se vydalo 35 dětí z naší školy. Pro děti je lákadlem také rozdělení na registrované (ti, kteří docházejí pravidelně do lyžařských oddílů) a na neregistrované lyžaře a lyžařky (ti, kteří mají zájem si vyzkoušet běh na lyžích, nebo jezdí na běžkách s rodinou).

Počasí nám přálo, sluníčko se přišlo podívat, jak se děti snaží a krásně lyžují. Měli jsme perfektně připravenou trať s několika překážkami. Lyžaři museli překonat nakloněnou rovinu, podjet překážku, přeskočit stříšky, projet slalom, zvládnout zákeřnou osmičku a couváním se dostat do cíle. Starší registrovaní lyžaři měli navíc muldy a skok.

Vyzvednout musíme skvělý výkon Jaromíra Jakubíka, který vybojoval úžasné první místo. Stříbro získala Zuzana Kovářová. Na třetí stupínek v různých kategoriích vystoupily Barbora Matějková, Sára Boková a Kateřina Svárovská. Bronzový stupínek obsadil také Jáchym Šťovíček. Natálie Kottová a Vratislav Ondráček skončili těsně pod stupni vítězů a odnesli si pomyslnou bramborovou medaili.

Všechny děti si zaslouží obrovskou pochvalu za předvedené výkony a poklonu za odvahu postavit se na start. Doufáme, že se jim závody líbily a že si je příští rok budou chtít zopakovat a třeba vylepšit svůj dosavadní výkon.

Fotogalerie závodu a kompletní výsledky jsou k nahlédnutí na www.lyzujlesy.cz.

Kamila Knopová

08.09.2021 - Výsledky losování žáků 3. ročníku pro přijetí do školní družiny