Mikulášský běh ZŠ Pasířské

12/ 2019

Jako trvá tradice atletické žákovské ligy, pořádaná naší školou, již desítky let (minimálně historie této soutěže sahá do roku 1975), tak jsme snad dnes založili tradici novou – Mikulášský běh pro žáky ZŠ Pasířská.
Za přítomnosti a podpory nové paní ředitelky Šťovíčkové jsme pro letošek nachystali vyřazovací klání pro druhostupňové žáky.
V areálu školy jsme vytyčili pestrý a členitý okruh, např. se 3 seběhy, dvěma výběhy nebo písečnou dunou, měřící cca 350m. Po kvalifikačním dvoukole byli závodníci rozřazeni do skupin, ze kterých se snažili postoupit do dalších kol a posléze do finále, kde se utkali o diplomy a sladké odměny.
Nebyl důležitý čas, ale dobře rozvržené síly a správná taktika. V chladném, ale pro běh příznivém počasí, usilovalo celkem na 60 dětí, ve smíšených kategoriích 6. a 7. třída, 8. a 9. třída, o premiérový triumf.
Každý ze závodníků, ale i z technické čety, byl odměněn malou mikulášskou nadílkou a hlavní ceny si vybojovali vítězové Richard Hübner (7. A), Eliška Romanová (6. B), Matěj Koravský (8. A) a Simona Šilhánová (8. A).
Poděkování ale zaslouží úplně všichni, kdo k závodu přistoupili sportovně a s radostí. Vyzdvihnout zaslouží i závodníci ze tříd 6. B a 7. B.
Pevně věříme, že se tato sportovně-společenská akce žákům líbila a v příštích letech se stane pevnou součástí adventního času na naší škole.
Pořádájící agentura „ČERNÝ HÁJEK“ děkují paní ředitelce, paní Dostálové a paním kuchařkám (za přípravu horkého čaje), paní učitelce Knopové, pánům učitelům Chmelíkovi a Šatrovi za pomoc při organizaci + všem, kdo se nabídli pomáhat.

6. - 7. třída

1. Richard Hübner