Sběr vysloužilých mobilních telefonů - ULOVME MAMUTA!

08
02/ 2021

Sbírka vysloužilých mobilních telefonů

Termín: 8. – 23. 2. 2021

Termín prodloužen!!!


Posbírejte a ulovte u sebe či ve svém okolí vysloužilé mobilní telefony a přineste je v termínu od 8. – 23. 2. 2021 do školy. Ve vstupní hale školy je připraven sběrný box na vysloužilé mobilní telefony. Možno vhodit do boxu bez nabíjecího kabelu i baterie. Vedle boxu je připraven seznam, kam se zapíší žáci, kteří přinesli staré mobilní telefony. Napíší třídu a počet donesených mobilních telefonů.

Nejlepší tlupa lovců(třída) bude odměněna.


Informace ke sbírce:

Recyklohraní aneb Ukliďme si svět ve spolupráci se společností Remobil vyhlašuje úkol s názvem Lovci a sběrači aneb Mamutí dopad mobilních telefonů na životní prostředí. Jako škola se do úkolu zapojíme, protože je nám známo, že v dnešní době je vlastníkem mobilního telefonu téměř každý a také víme, že lidé mobilní telefony obměňují ve velmi krátkých intervalech (2 až 3 roky). Tím vzniká velké množství nevyužitých mobilů, které často končí v šuplíku. Odhaduje se, že v českých domácnostech takto bez užitku leží 10 až 15 miliónů mobilů. Z těchto mobilů je možné získat materiál pro výrobu nových zařízení. Jinak je při výrobě 1 mobilu zapotřebí asi 100 kg surovin. Proto, když se nám podaří nasbírat aspoň 70 mobilů, bude to jako bychom ulovili 1 mamuta (vážícího 7 tun). Pojďte s námi do toho! Děkujeme.

RECYKLACE MOBILNÍCH TELEFONU VÝZNAMNĚ ŠETŘÍ PŘÍRODU I ENERGII.

ZAPOJ SE I TY!!!!!

 

ze světa školy   |   Ze světa jazyků   |   Ze světa kultury   |   Ze světa vědy   |   Ze světa sportu   |  

 


www.atletikajbc.cz

ze světa školy

28.02.2021 - Informace k provozu škol od 27. 2. do 21. 3 2021
24.02.2021 - Sběr starých vysloužilých mobilních telefonů
24.02.2021 - Mimořádná opatření - požadavky na respirátory a roušky
22.02.2021 - Zpřístupnění svých internetových stránek
11.02.2021 - Zpřístupnění svých internetových stránek

 

Novinky

Vicemistr ČR v krosu Richard Hübner
13.12.2020
MČR družstev a stříbrné st. žákyně
05.10.2020

 

ZŠ Pasířská