Organizace střídavé výuky pro žáky 2. stupně

10/ 2020

Cílem střídavé výuky je organizovat vzdělávání po přechodnou dobu tak, aby se snížil počet žáků přítomných ve škole.

Organizace výuky pro žáky 2. stupně

12. – 16. 10. 2020

19. – 23. 10. 2020

Výuka ve škole

Výuka distančně

Výuka ve škole

Výuka distančně

6.A

6.A

7.A

7.A

8.A

8.A

9.A

9.A

Výuka bude probíhat pro prezenční i distanční výuku dle stávajících rozvrhů hodin.

Distanční výuka

On-line výuka bude zajištěna v hlavních předmětech a předmětech, ve kterých činí žákům problémy zvládnout učivo formou samostudia – tj. M, ČJ, AJ, NJ, F, CH.

Další předměty budou při distanční výuce probíhat převážně formou samostudia, tj. zadávání materiálů do Google classroom – zápisy, pracovní listy, testy s uvedením závazného termínu splnění.

Výchovy (TV, VV, HV) – budou při distanční výuce začleňovány do výuky průřezově či budou úkoly zadávány v době prezenční výuky na období distanční výuky .

Pro žáky je povinné se distanční výuky účastnit jako součásti povinné školní docházky (novela školského zákona). Forma distanční výuky bude přizpůsobena podmínkám žáků. Vzhledem k výše uvedenému upozorňujeme, že pokud se žák nezapojí do distanční výuky budou jeho výsledky vzdělávání hodnoceny a stanou se nedílnou součástí čtvrtletního hodnocení.

Na začátku školního roku byla provedena anketa týkající se možnosti připojení a vybavení digitální technikou domácnosti, kde žák trvale žije. Pokud se podmínky změnily informujte o tomto třídního učitele a požádejte o možnost jiné formy zadávání úkolů (např. tisk materiálů).

Omluvy žáků a plnění zadaných úkolů

Pokud se žák nemůže z objektivních důvodů (nemoc, návštěva lékaře apod.) účastnit distanční výuky řídí se zákonný zástupce školním řádem a žáka omluví (viz výňatek ze školního řádu v omluvném listu).

Bude-li žák nemocný a nebude vzhledem k jeho zdravotnímu stavu možné plnit zadané úkoly, budou vyučující respektovat, že nesplní úkol v určeném termínu. Odevzdá zadaný úkol do týdne po určeném termínu či se osobně domluví na konkrétním termínu s vyučujícím daného předmětu.

Obědy

Všem žákům 2. stupně, kteří se budou vzdělávat distančně byly plošně odhlášeny obědy

Mgr. Jitka Šťovíčková, ředitelka školy

22.10.2020 - Aktuality ohledně OČR