Organizace vzdělávání žáků 9. ročníku za účelem přípravy na jednotnou přijímací zkoušku na střední školy

05/ 2020

Organizace vzdělávání žáků 9. ročníku

příprava na jednotné přijímací zkoušky na střední školy

• Výuka bude organizována od 11. 5. 2020 do termínu jednotných přijímacích zkoušek (8. 6. 2020).
  • Jedná se o přípravu na jednotné přijímací zkoušky na střední školy. Náplní výuky není příprava na školní přijímací zkoušky, jejichž obsah si stanovuje střední škola sama.
  • Příprava na přijímací zkoušky bude probíhat ve školní skupině o maximálním počtu 15 žáků.
  • Zařazení žáků do skupin bude pevně stanoveno vedením školy před zahájením výuky (tj. před 11. 5.2020). Složení skupin je neměnné.

Příchod do školy a třídy:

Skupina 1, 3 – v 8.30 hodin zadním vchodem pro žáky 2. stupně

Skupina 2 – v 8.30 hodin postranním vchodem v podloubí (u učebny chemie a fyziky)

Žáci přichází do školy s minimálním časovým předstihem před stanovený vchod. Při čekání na příchod vyučujícího dodržují odstupy 2 metry a ústa a nos mají zakryté rouškou.

Při vstupu do školy se žák prokáže další rouškou uloženou v sáčku a první den (11. 5. 2020) čestným prohlášením o neexistenci příznaků virového onemocnění včetně seznámení s vymezením rizikových skupin stanovených Ministerstvem zdravotnictví ČR s datem podpisu v den před či v den nástupu do školy (tj nejdříve 11. 5.). Nezapomeňte zakroužkovat případný rizikový faktor týkající se dítěte či rodiny!

V chodbě se žáci přezují (boty dají do igelitové tašky). Obuv a svrchní oděv si odkládají až ve třídě. Není možné odkládat si obuv, oděv a osobní věci do skříňky.

Po příchodu do třídy si všichni žáci omyjí ruce a použijí dezinfekci.

Vyučující určí zasedací pořádek, který je neměnný po dobu výuky.

Každý žák sedí v lavici sám.

Povinnosti žáků během výuky a přestávek:

Povinností žáků je po každém vstupu do učebny a odchodu z učebny omýt si ruce a použít dezinfekci.

Přestávky tráví žáci převážně venku na vyhrazeném prostranství s dodržováním odstupů cca 2 metry.

Ve společných prostorách a venku se pohybují žáci v roušce. Při výuce mohou žáci roušku odložit do přineseného sáčku pouze po souhlasu vyučujícího. Pokud některý žák či vyučující patří do rizikové skupiny bude výuka probíhat v rouškách.

11. května budou žáci poučeni o dodržování stanovených hygienických pravidel (používání roušek, mytí rukou, používání dezinfekce, jednorázových papírových ručníků, dodržování odstupu nejméně 1,5 metru).

Při nedodržování výše uvedeného může být žák z přípravy na jednotné přijímací zkoušky vyloučen.

Vstup je povolen pouze žákům bez příznaků virového onemocnění. Za zdravotní stav dítěte odpovídá dle platných právních norem zákonný zástupce. V případě jakéhokoli odchylky od běžné zdravotní normy bude žák odveden do izolační místnosti, o jeho zdravotním stavu bude informován zákonný zástupce a hygienická stanice.

Rozpis výuky

pondělí

úterý

ČJ skupina 1

M skupina 2

M skupina 1

ČJ skupina 2

středa

ČJ skupina 3

M skupina 3

čtvrtek

M skupina 1

ČJ skupina 2

ČJ skupina 1

M skupina 2

pátek

M skupina 3

ČJ skupina 3

Výuka bude probíhat v blocích, tj. ve spojených dvou vyučovacích hodinách - 2 x 45 minut = 90 minut.

Žáci budou odcházet na toalety průběžně. Přestávku 30 minut budou trávit žáci s ohledem na počasí venku.

Skupina 1                                                    Skupina 2                                          Skupina 3

1.

Vacková johana

15.