ČERPÁNÍ OŠETŘOVNÉHO PŘI PÉČI O DÍTĚ Z DŮVODU UZAVŘENÍ ŠKOLY

04/ 2020

Zveřejňujeme informaci ohledně uplatňování ošetřovného na dítě v době uzavření školy.

• Postup pro uplatnění ošetřovného zákonného zástupce – zaměstnance:

1. Zaměstnanec si vyžádá ve škole žádost o ošetřovné dítěte z důvodu uzavření školy – škola vyplní část A.
2. Zaměstnanec vyplní v části B potřebné údaje a v kolonce „o výše uvedené dítě jsem osobně pečoval ve dnech“ uvede  první den, od kdy začal pečovat o dítě. Žádost o ošetřovné při péči o dítě v době uzavření školy předá poté zaměstnavateli.
3. Ke konci měsíce musí vyplnit zaměstnanec „ výkaz péče o dítě z důvodu uzavření výchovných zařízení“, zaměstnavatel k tomu doplní údaje na straně 2. Tento formulář se musí vyplnit každý měsíc po dobu trvání péče o dítě.

Originály obou těchto formulářů musí zaměstnanec předat zaměstnavateli, aby bylo možné zajistit vyplácení dávky OSSZ.

• Postup pro uplatnění ošetřovného zákonného zástupce – OSVČ:

Ošetřovné bude vyplácet Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR a veškerá agenda (příjem žádostí apod.)  bude probíhat přes obecní živnostenské úřady.

Odkaz na informace a žádost o OČR pro rodiče OSVČ:

Bližší informace najdete v příloze Výzva I - "Ošetřovné" pro OSVČ.

Doklad o uzavření školy Vám vystavíme na požádání a zašleme e-mailem zpět.

Žádejte na e-mail: reditel@zspasirskajbc.cz, sekretariat@zspasirskajbc.cz.

Uveďte, že se jedná o potvrzení pro rodiče OSVČ, jméno a příjmení dítěte a třídu.

Snad Vám, vážení rodiče, výše uvedené informace pomohou zajistit alespoň částečně finanční stabilitu Vašich rodin. V případě nejasností a potřeby pomoci i v sociální sféře neváhejte a volejte. Pokud bude v našich možnostech, poradíme, pomůžeme……..

Jsme tu pro Vás a Vaše děti!!!

Jitka Šťovíčková, ředitelka školy (606 561 921)

11.04.2021 - Jak postupovat při zjištění pozitivního výsledku při testování ve škole
07.04.2021 - ORGANIZACE VÝUKY OD 12. DUBNA 2021 - AKTUALIZACE
26.03.2021 - Den otevřených dveří online